قالب وافل

قالب وافل

 

قالب سقف وافل

قالب وافل یک قالب غیرماندگار سقف است و قابلیت استفاده مجدد دارد. این قالب به صورت قالب یک طرفه و دو طرفه، جایگزینی عالی برای بلوک های سقفی ساختمان است. قالب وافل ازمهم ترین ابزار اجرای سقف وافل محسوب می شود. این قالب به دلایل فنی و اقتصادی در بسیاری از پروژه های بزرگ کاربرد دارد و با قیمت و ابعاد گوناگون تولید و عرضه می شود.

 

قالب وافل چیست؟

قالب سقف وافل، یک قطعه پلاستیکی در ابعاد و اشکال مختلف است که با هدف حذف بتن ناکارآمد در دال های بتنی مورد استفاده قرار می گیرد. بتن ناکارآمد به بخشی از دال بتنی می گویند که تحت تاثیر فشار نیست و هیچ میلگرد یا عضو کششی را در خود نگه نمی دارد. بنابراین حذف این بتن از نظر اقتصادی، سبک سازی سازه و کاهش جذب انرژی لرزه ای بسیار اهمیت دارد.

قالب سقف وافل یک قالب غیرماندگار سقف است که بعد از مرحله بتن ریزی سقف، به سادگی از بتن جدا می شود. بنابراین مزیت استفاده از قالب وافل سقف این است که امکان استفاده مجدد از قالب در ساخت سقف پروژه های بعدی وجود دارد. به طوری که برخی افراد اقدام به اجاره قالب سقف وافل نیز می نمایند و گروهی نیز برای خرید قالب وافل دست دوم درخواست می دهند. وافل پارس تولید کننده و نمایندگی سقف وافل است و در حال عرضه و تولید قالب وافل می باشد. اگر به دنبال خرید این محصول با کیفیت و با قیمت مناسب هستید می توانید از قالب های سقف وافل پارس در ابعاد گوناگون استفاده نمایید.


 

مزایای قالب وافل

مزایای متعدد قالب سقف وافل موجب شده بسیار مورد توجه صنعت ساختمان سازی قرار بگیرد. این قالب علاوه بر ماندگاری بالا و قابلیت استفاده مجدد، در حفظ استحکام، سبک سازی در مصالح و افزایش ایمنی بیشتر ساختمان در زمان وقوع زلزله بسیار موثر است و مورد تایید سازمان نظام مهندسی می باشد.

در صورت استفاده از قالب سقف وافل، به علت نوع شکل قالب، تمامی تیرچه های پیش ساخته به همراه مشکلات نصب آنها در سقف حذف می شود.

و به دلیل اجرای تیرچه درجا، در ساختمان سازی از نظر فنی بسیار بهتر و راحت تر اجرا می شود.

این قالب در اثر رفت و آمد نمی شکند و از استقامت خوبی برخوردار است. به دلیل استحکام قالب وافل، هنگام اجرای سقف، نیروهای اجرایی به راحتی می توانند بر روی قالب عبور و مرور داشته باشند و این به امنیت جان کارگران کمک زیادی می کند.

حذف بتن ناکارامد، صرفه اقتصادی و ایمنی در ساخت پروژه.

 

معایب استفاده از سقف وافل

با توجه به عملکرد فنی آن، فقط برای سقف های بدون شیب مناسب است.

لازم است برای تامین کناف یا سقف کاذب برنامه ریزی کنید.

اجرای تکنولوژی پرطرفدار سقف وافل نیاز به نیروی متخصص دارید.

از لحاظ آکوستیک صدا بودن، لازم است حتما از کناف استفاده کنید.

 

انواع قالب وافل 

انواع قالب وافل پارس، با توجه به نوع عملکرد شامل قالب وافل یک طرفه و قالب وافل دو طرفه است. قالب وافل برای اجرای سقف های وافل از اهمیت بسیاری برخوردار است. زیرا شکل و ابعاد قالب، تعیین کننده عملکرد سقف می باشد. به مثال زیر توجه داشته باشید:

1- کاربرد قالب وافل یک طرفه: این قالب در اجرای سقف های وافل یک طرفه مورد استفاده قرار می گیرد.

2- کاربرد قالب وافل دو طرفه: این قالب در اجرای سقف با عملکرد دو طرفه کاربرد دارد. در ادامه به شرح هر یک از انواع قالب سقف وافل پارس پرداخته ایم:

 

قالب های وافل یک طرفه

کاربرد قالب وافل یک طرفه در اجرای دالی می باشد که وظیفه آن انتقال بار مرده و زنده در یک راستا است. می توان گفت عملکرد آن شبیه به سقف تیرچه بلوک است البته از تیرچه های پیش ساخته استفاده نمی شود و خود قالب های وافل، موجب شکل گیری تیرچه یا ریب می گردد.

 

ابعاد قالب وافل یکطرفه

قالب های وافل یک طرفه، از قطعات پلاستیکی U شکل و قطعات انتهایی ساخته شده اند و در محل اجرا به کمک بست ویژه به یکدیگر متصل می شوند. به این ترتیب موجب تشکیل یک قالب یکپارچه با ساختار مکعب مستطیل می شوند. ابعاد قالب وافل یکطرفه معمولا به شرح زیر است:

فاصله آکس به آکس 60 تا 70 سانتی متر را تامین می کند.

با عمق 25 تا 30 سانتی متر با طول متغیر در دسترس است.

عرض تیرچه هایی که تشکیل می دهد حدود 12 تا 14 سانتی متر است.

 

قیمت قالب وافل یک طرفه

قیمت قالب وافل یک طرفه با توجه به طرح اجرایی متفاوت است. می توانید برای اطلاع از آخرین قیمت وافل یک طرفه با کارشناسان پارس در تماس باشید.

 

قالب های وافل دوطرفه

قالب وافل دوطرفه در اجرای سقف وافل مشبک یا دو طرفه کاربرد دارد. وظیفه آن انتقال بار در دو راستا است. در واقع بار زنده و مرده سقف به تمام تیرهای اطراف هر چشمه سقف انتقال می دهد. ابعاد قالب وافل دوطرفه و شکل مربعی آن موجب عملکرد بهینه دال بتنی در پخش بار می شود. قالب وافل دوطرفه نیز مانند وافل یکطرفه قابلیت جدا شدن از بتن دال و استفاده مجدد را دارد.

 

ابعاد قالب وافل دو طرفه

قالب وافل دو طرفه پارس، قطعاتی از جنس پلی پروپیلن با وزن کم تولید می شود. شکل آن نیمه مکعب می باشد و دارای سوراخ هایی برای چفت و بست شدن با قالب های مجاور است. قالب های وافل دوطرفه پارس، مناسب دهانه های عریض هستند و ابعاد آن به گونه ای طراحی شده که به سادگی قابل حمل و نقل است. ابعاد قالب وافل دو طرفه معمولا به صورت زیر است:

سایز ابعاد مختلف از 60*60 تا 90*90 است.

عمق این نوع قالب در اندازه 18 و 25 و 28 و 33 و 35 و 40 سانتی متر می باشد.

 

قیمت قالب وافل دو طرفه

محاسبه قیمت قالب وافل دو طرفه پارس، معمولا بر اساس تعداد مشخص می شود. برای اطلاع از آخرین قیمت قالب وافل دو طرفه می توانید با کارشناسان پارس وافل تماس بگیرید.

قالب وافل

گروه وافل پارس|pars waffle  قالب وافل را برای کارفرمایان سراسر کشور تامین می نماید.اجاره قالب سقف وافل یکی دیگر از روش های تامین قالب سقف وافل می‌باشد. کارفرمایان می‌توانند از این طریق نسبت به تهیه قالب نو و یا دست دوم اقدام نمایند. اجاره قالب در پروژه‌های میان‌مرتبه و با برنامه زمان‌بندی اجرای مشخص توجیه اقتصادی دارد.

 

شرایط اجاره قالب وافل شرکت وافل پارس


شرکت وافل پارس با دارا‌ بودن خط تولید قالب‌ سقف وافل مفتخر به تولید بهینه‌ترین قالب‌های سقفی وافل در سایزها و گریدهای گوناگون و منطبق بر شرایط فنی و اجرایی کشور می‌باشد. کیفیت بالای قالب‌های تولیدی و ویژگی‌های اختصاصی آن موجب استقبال روز‌افزون در سراسر کشور و منطقه از قالب‌های وافل شرکت شده است. کارفرمایان و پیمانکاران می‌توانند از طریق ارتباط با کارشناسان شرکت از شرایط مختلف فروش و اجاره انواع قالب‌های وافل بنیـتک مطلع و مناسب‌ترین شیوه برای تامین قالب سقف وافل پروژه‌‌های خود را انتخاب ‌نمایند.
قالب سقف شرکت وافل پارس ماندگار می‌باشد و پس از هر بار استفاده از سقف خارج شده و مجدد مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این رو کارفرمایان و پیمانکاران می‌توانند قالب های وافل را به تعداد مورد نیاز برای اجرای اولین سقف پروژه تهیه نماید و به دفعات از این قالب‌ها برای اجرای بقیه سقف‌ها و حتی پروژه‌های آتی استفاده نمایند. از روش‌های مختلف تامین قالب وافل می‌توان به خرید قالب وافل و یا اجاره قالب وافل اشاره نمود. از جمله موارد تاثیر‌گذار در انتخاب نحوه تامین قالب وافل می‌توان به متراژ پروژه، شرایط اقتصادی و قراردادی پروژه، تعداد طبقات، برنامه زمان‌بندی اجرا و... اشاره نمود.

 

خرید قالب وافل :


یکی از روش‌های تامین قالب سقف وافل خرید قالب وافل می‌باشد. کارفرمایان می‌توانند از این طریق نسبت به تهیه قالب نو و یا دست دوم اقدام نمایند. خرید قالب در عمده پروژه‌ها توجیه اقتصادی دارد. همچنین می‌توان پس از اتمام پروژه قالب‌های وافل خریداری شده را به شرکت عودت داد و یا به فروش رسانید و یا به پروژه جدید انتقال داد.

 

از مزیت‌های قالب سقف وافل شرکت وافل پارس می‌توان به موارد زیر اشاره نمود


• ابعاد و هندسه استاندارد و بهینه
• مقاومت و دوام بالا در شرایط مختلف محیطی
• حداقل‌ استهلاک در کاربرد قالب‌ها
• سهولت در حمل و انبارداری
• عدم نیاز به مونتاژ در محل کارگاه
• دارای اسپیسر ثابت بروی قالبها
• امکان ایجاد بازشو در جان تیرچهها
• دارای مهره فلزی برای قالببرداری
• دارای گیره فلزی فیکس کننده قالبها

 

شرکت وافل پارس طراح و مجری و تولید کننده قالب سقف وافل


شرکت وافل پارس مفتخر به تولید قالب‌های وافل منطبق بر آیین‌نامه‌ها و استاندارد‌های داخلی و بین‌المللی می‌باشد. سقف وافل منطبق بر ضوابط آیین‌نامه بتن آمریکا (ACI) و مبحث 9 مقررات ملی ساختمان می‌باشد. قالب های شرکت وافل پارس برای شرایط مختلف بارگذاری و کاربری‌های گوناگون و دهانه‌های مختلف طراحی شدهاند و در تطابق با شرایط فنی و اجرایی کشور تولید می‌شوند. کارفرمایان و پیمانکاران می‌توانند از طریق ارتباط با کارشناسان شرکت از شرایط مختلف فروش و یا اجاره انواع قالب‌های وافل مطلع و مناسب‌ترین شرایط را برای تامین قالب وافل پروژه‌‌های خود انتخاب ‌نمایند.

 

نظارت بر اجرا

 

شرکت بر روند اجرای صحیح اسکلت و سقف ها نظارت مستمر می نماید.

از آنجایی که اجرای سقف های وافل به دلیل وجود دهانه های بلند و نیمه بلند از حساسیت بیشتری برخوردار می باشد، شرکت با اعزام مهندسین ناظر خود بر روند اجرای صحیح اسکلت و سقف ها نظارت مستمر می نماید. نظارت بر اجرا قالب وافل شرکت متضمن اجرای صحیح اسکلت و سقف ها منطبق بر نقشه ها و دیتیل ها و الزامات اجرایی می باشد.

 

مشاوره و آنالیز اولیه

 

کارفرمایان محترم می توانند با ارسال نقشه های معماری و مستندات فنی پروژه از خدمات اولیه و رایگان دپارتمان طراحی شرکت شامل موارد زیر بهره مند گردند.

 

 

قالب وافل

 

طراحی سازه

پس از تکمیل مطالعه اولیه و تایید کارفرما این مجموعه خدمات طراحی فاز دو سازه را به انجام می رساند و مدارک فنی و نقشه های اجرایی را طبق برنامه زمان بندی ارائه می دهد. همچنین دفاع از طراحی های انجام شده و مسئولیت پاسخ گویی به سوالات فنی مراجع ذی صلاح به عهده شرکت می باشد. دفتر فنی شرکت همچنین تغییرات احتمالی در طول اجرا را نیز بطور کامل پشتیبانی می کند.

 

اجرای سازه

شرکت وافل پارس با سابقه مدیریت موفق در پروژه های متعدد ساختمانی و در اختیار داشتن تجهیزات و ابزار کافی و تخصصی اجرای سقف های دال مجوف وافل و یوبوت آماده ارائه خدمات اجرای سازه به کارفرمایان می باشد.

جهت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید